| ASIN | B07N8SVHXS |
| Additional Features | Drop Proof, Temperature Proof, Water Proof, X Ray Proof |
| Best Sellers Rank | #107,891 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #640 in Micro SD Memory Cards |
| Brand | Transcend |
| Built-In Media | The product |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Camera |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (398) |
| Flash Memory Type | Micro SDXC |
| Global Trade Identification Number | 00760557843351 |
| Hardware Connectivity | microSDXC |
| Item Dimensions D x W x H | 10D x 48W x 50H centimeters |
| Item Weight | 1 Grams |
| Manufacturer | Transcend |
| Media Speed | 100 megabytes_per_second |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Mfr Part Number | TS64GUSD350V |
| Model Name | microSDXC 350V 64GB |