| ASIN | B00GE57DFK |
| Alarm | Lock |
| Best Sellers Rank | 69,922 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 54 in Cabinet Safes |
| Brand | SentrySafe |
| Capacity | 0.65 Cubic Feet |
| Chamber Depth | 8.1 Inches |
| Chamber Height | 11.5 Inches |
| Chamber Width | 12 Inches |
| Colour | Black |
| Control Type | Key Control |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (14,032) |
| Included Components | Privacy Key Lock, Sentrysafe Hd4100Cg Fire-Safe Waterproof File, Warranty |
| Item Dimensions D x W x H | 34.3D x 39.4W x 36.3H centimetres |