brand: "10gtek"
price: "AR$89646"
currency: ARS
in_stock: true
category: "10 Gtek"
store_origin: AR
region: Argentina
---
**Brand:** 10gtek
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🚀 Elevate your network game with Intel-powered speed and stability!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- 10gtek enthusiasts
## Why This Product
- Trusted 10gtek brand quality
## Features
- Single RJ-45 Port.
- PCIe2.0, x1 Lane.
- Support PXE, VLAN, Jumbo Frames. Not-support WOL, DPDK, iSCSI, FCoE.
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B09P8FH9QN |
| Best Sellers Rank | #36,019 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #74 in Network Cards |